Jak wiadomo, na szlaki nie można wjeżdżać rowerem, dlatego proponuję legalne pętle na rower górski i szosowy. Do tego przyda się też mapa szlaków.
Trasa szosowa w Magurskim Parku Narodowym
Zaczynamy w Krempnej i kierujemy się na południe, przejeżdżamy przez most obok zalewu i jedziemy cały czas prosto. Nowy asfalt pozwala jechać na typowym szosowym rowerze, nie potrzeba tutaj gravela.
Po kilku kilometrach po płaskim zaczyna się podjazd na Ciechań, z której możemy podziwiać piękne widoki i zatrzymać się na chwilę. Dalsza część trasy to krótki podjazd i zjazd w kierunku Ożennej.
Po dojeździe do skrzyżowania skręcamy w prawo i już cały czas za drogą główną aż do miejscowości Krempna przez Rozstajne, Świątkową Małą i Wielką oraz Kotań.
Trasa jest bardzo malownicza i przyjemna, to około 25km.
Trasy na Rower Górski w Magurskim Parku Narodowym
W związku z tym, ze nie można jeździć po szlakach mamy ograniczone możliwości. Z pewnością warto spróbować trasy z Desznicy do Świątkowej przez las. Zaczyna się długim i łagodnym podjazdem. Jedziemy w lesie, mijamy wiatę Kolanin i jedziemy dalej prosto. W trakcie zjazdu obserwujemy prawą stronę, trzeba skręcić na szlak rowerowy prowadzący na Folusz.
To dość długi i łagodny podjazd zakończony ścianką na polanę świeżowską. Przejeżdżamy przez polanę i kierujemy się bardzo długim i szybkim zjazdem w kierunku Folusza. Powrót przez Nowy Żmigród do Desznicy odbywa się w dużej części drogą powiatową. Te kilkanaście kilometrów asfaltu wynagradza przejazd przez Bucznik w kierunku Brzezowej, dalej w Brzezowej przez Walik aż do Desznicy. Całość kończy świetny kamienisty zjazd do Jaworza.