Diabli Kamień i Wodospad Magurski – Folusz

Więc przyszło… Piękne złoto, niektóre spodziewano się jesienią, ale dlaczego czekali? Poczekaj, jak ostygło w ostatnich dniach i jest złowieszcze pory deszczowe tu i tam! Byliśmy bardzo zadowoleni z tej wspaniałej pogody, którą tam jechaliśmy. Wraz z odznaką terenową park zapewnia możliwość zdobycia odznak terenowych, to sprawia, że trasa określona być oznakowane. Teraz możliwe jest zdobycie dwóch, Diablego kamienia i Wodospadu Magurskiego. Zobacz też mapę ze szlakami w Magurskim Parku Narodowym.

Mapa szlaku na Diabli Kamień

Wodospad magurski i diabli kamień

Legenda o diabłach z Folusza

Co się stało z tym imieniem? Chyba dzieje się tu jakieś zło? Do tej pory nie ma tu żadnej świątyni. Niektórzy ludzie chcieli innego sposobu, więc postanowili zbudować kościół w pobliżu Cieklin. Budowanie go zajęło wielu ludziom dni i noce. Diabły ich nie chciały, więc ich przeznaczenie stało się ciemniejsze. Po spotkaniu członkowie postanowili położyć najtwardszy kamień na szczycie świątyni. Tu nie chodzi o moc demonów. . Potem użyją lampy na śniadanie. Mogliby wybrać najsilniejszy. Diabeł złapał najcięższy kamień i usiadł w swoim pokoju.

Czas na Wodospad Magurski

Zdecydowaliśmy się przejść do wodospadu Magura. Chłopcy bardziej interesowali się wodospadem w lesie. Ten wodospad został wyznaczony jako miejsce na zdobycie odznaki od Magursskiego Parku Narodowego. Drewniana ścieżka była piękna, zwłaszcza dlatego, że drzewa miały chłodną jesienną bryzę w koronach. Oddychanie świeżym powietrzem pomogło nam odpocząć od intensywnego weekendu, ale zatankowaliśmy baterie do końca następnego dnia. Oni mają dla siebie miejsce. Ale każda jednostka jest wyjątkowa. To jest coś, co robią blisko i daleko.

Diabli Kamień

Zaczęliśmy wspinać się po Devils Stone w Magurskim Parku Narodowym kiosk / kasa. Droga do Devilstone obejmuje czarną drogę około 25-30 min. Natknęliśmy się na wiele z tych gatunków grzybów z powodu warunków. Chcieliśmy też grzybów, ale tylko kolorów. Ci chłopcy mają znaleźć najciekawsze gatunki grzybów. Nie zamierzaliśmy więc zbierać tych zdjęć, raczej robić zdjęcia. Tak! Ludzie byli podekscytowani tym pomysłem i pokazali mi jego znaleziska w ciągu kilku metrów.

Ścieżka przyrodnicza folusz w dolinie potoku kłopotnica

Ale czy możemy zrozumieć takie potężne głazy? Jego tarasy były pokryte dnem morskim w wieku tysięcy lat, kiedy otworzył się na Beskidzie Low. Po wycofaniu się do pierwotnej erozji głębokości zaczęła wpływać na jej strukturę. Deszcz, mróz i nagły wiatr przebijające mniej wytrzymałą skałę ukształtowały diabli kamień i stworzyły różne otwory na powierzchni. Odpowiedzi na to pytanie udzieli przejście przez węzeł szlaków gdzie diabły wybrały kamień ciężki i ciągle kusiły ludzi. Ludzie wreszcie postanowili sprzeciwić, a więc diabelską moc chwycił ciężki kamień i wrzucił go w ruiny tartaku. Tak powstał diabli kamień z folusza gdzie chłopi ścieli drzewa i każdy znał zwyczaje diabłów na zboczu góry kosma wykonanego z czystego srebra diablego kamienia. Tam dzwonnicy osadzą dzwony wytopione przez potężny głaz w szybko wybudowano świątynię.

Magurska Odznaka Terenowa

Diabli kamień i wodospad Magurski stanowią dwa z dziewięciu punktów w Parku Narodowym Magurski. Każda trasa jest stemplowana. Na spotkaniu cała społeczność otrzyma również odznaki od tej grupy. Świetny motywator dla młodych turystów. Gdybym miał wiedzę, by podróżować i inspirować cię do tego, byłbym naprawdę wdzięczny. Nawet na granicy magurskiego parku narodowego w miejscu dziennego wypoczynku i parku rekreacji.

Bilety na teren magurskiego parku narodowego

Wymagane jest, aby goście weszli do Parku Narodowego Magurskiego 1.05. Cena katalogowa: Na początku ścieżki, bilety są dostępne, ponieważ mają punkty na sprzedaż. Nie wszyscy są wyposażeni w bilety. Bilety można zarezerwować w dowolnym miejscu, czy to w Dyrekcji Parku Narodowego Magurski, przez Internet lub tekst: SMS. Po wysłaniu SMS-a, jeden potwierdza wysłanie.