Drewniana wieża widokowa Wysokie w Krempnej

Szczyt Wysokie znajduje się kilka kilometrów za Krempną, w stronę Ciechani. Prowadzi na niego zielony szlak. Z Wysokiego przy dobrej pogodzie widać Tatry. W maju 2022 roku rozpoczęły się prace nad budową wieży widokowej. Dzięki stopniowemu nachyleniu łatwo na nią wejść spacerem, a widoki zapierające dech wynagradzają wysiłek. To druga wieża widokowa na terenie Magurskiego Parku Narodowego. Pierwsza znajduje się na szczycie Ferdel.

Wieża widokowa Wysokie, Krempna, Magurski Park Narodowy

Na wieżę widokową wychodzi się około 45minut. Może nie jest to najwyższa drewniana wieża widokowa ale podziwianie panoramy beskidu niskiego umożliwia drewniana wieża widokowa i jej drewniana konstrukcja. Wejście na wieżę widokową jest darmowe.

Czy warto wybrać się na wieżę widokową w Krempnej?

Odpowiem na pytanie. Warto odwiedzić wieżę na wysokim. Atrakcje są darmowe jest to możliwe. To była przyjemna rodzinna wycieczka. Piękne widoki na góry w naturalnym otoczeniu. Dzieci uspokoją się tutaj i będą trzymać z dala od technologii i miasta. Pozostawiamy identyczną ilość restauracji i atrakcji, ale jest to ciekawa wycieczka w góry i jest zupełnie inna od atrakcji miejskich. Piękne widoki i ciekawe zabytki znajdują się w trakcie podróży wycieczki. Naprawdę uważam, że warto wybrać się na przygodę w Krempnej.

Najwyższa drewniana wieża widokowa w Polsce

Wieże widokowe Krynicy były najwyższymi drewnianymi wieżami w Polsce do 2021 roku i były naszym pierwszym tego typu projektem na początku XX wieku. W przeciwieństwie do innych budynków zagranicznych, wieża Krynicy jest wykonana w drewnie z drewna akacji i jest estetycznie piękna, ale stabilna i solidna. Ścieżka 18 wspiera wieże i 88 kolumn w wieżach. Ma oddzielną konstrukcję metalową w porównaniu z drewnem. Zarówno wieża widokowa w Kranicy, jak i ścieżki spacerowe zapewniają doskonały widok na otaczający szczyt, taki Jaworzyna Krynicka — popularny szczyt Beskid Sdeckiego.